Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo odkryte

Prasóweczki

Mazury i Suwalszczyzna wydawane na nowo Turystykę możemy liczyć na moc kategorii – drink z działów świadczy o turystyce dużej i aktywnej, kwalifikowanej. Co ciekawe w obecnych latach wzrosło zainteresowanie turystyką aktywną nie lecz w Polsce. Coraz ciężko nas zajmuje penetrowanie miejsc mniej znanych, ale przez toż szczególnie dyskretnych i pięknych. Przypadkiem może północno-wschodni zakątek Polski.

Nie wyłącznie wielkie jeziora

Oczywiście jeszcze największym powodzeniem zajmują się Wielkie Jeziora Mazurskie. W okresie letnim, lecz jednocześnie pd koniec miesiąca i do połowy września chodzi tu setki, i nawet już tysiące łódek. Inwestorzy walczą o grunty nad jeziorem, planując nierzadko wielomilionowe inwestycje.

Niestety, dla dobrych żeglarzy problemem stoi się rosnąca liczba motorówek i wtedy nierzadko przypominających niewielkie stateczki. Pomimo to przy brzegach Wielkich Jezior Mazurskich pojawia się jeszcze bardzo niewielkich marin z kejami dla sprzętu wodnego. Najczęściej takie mariny dysponują również polami kempingowymi.

Etos żeglarstwa stosuje się chwiać? Część żeglarzy woli zacisze i szuka akwenów mniej „znanych”. Natomiast to nie nie jest takie łatwe. Na jeziorach mniejszych (tych położonych specjalnie na wschód) że o keje i mariny. Ale jako zacisze można potraktować Jezioro Wigry chodzące do najpełniejszych w Polsce. Spotyka się w skalach Wigierskiego Parku Społecznego a jedynym większym portem jest tamtejszy ośrodek PTTK. Tak jest mieć tutaj swoją łódkę, bo z wypożyczeniem możne być niestety. Większość widocznych łódek to „rezydenci”.

Wiele wpływie mają nieduże-rynnowe jeziora leżące w północno-wschodnim zakątku województwa warmińsko-mazurskiego. Przypadkiem że istnieć jezioro Gołdap, na jakim nawet ostatnio pojawiły się żagielki. Można polecić przyjazd ze bliską łódką na pobliskie Jezioro Czarne. Największe w Polsce jezioro Hańcza niemal przez wszystek rok przyciąga płetwonurków.

Natomiast w środowisku?

Natomiast w środowisku tych młodszych jezior wiele ciekawych osobliwości. Choćby Puszcza Romincka, dawny rewir łowiecki cesarza Wilhelma II. Niezapomniane wrażenie wpływa na turystach piramida-grobowiec w Rapie. Podobnie największe w Polsce, nieczynne mosty kolejowe w Stańczykach i ślady po dawnym torowisku. Wybudowana na momencie XVII i XIX wieku przez ród Farenheidów. Poszukiwacze historii przejmują się nie tylko Gierłożą i Mamerkami, lecz jednocześnie podgołdapskim kompleksem „Robinson”, dawną kwaterą wojsk Luftwaffe, gdzie najprawdopodobniej dostawałam się hamownia silników do rakiet V.

Zatem, kierunek północny-wschód i się na może nie rozczarujemy.

zobacz również Mazury i Suwalszczyzna odkrywane na nowo

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments