Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Maski ochronne – kiedy warto je chodzić?

Polecane i promocje

Maski ochronne – kiedy warto je mieć? Okres jesienno-zimowy obecne termin, w którym stanowimy szczególnie narażeni na infekcje górnych dróg oddechowych. W teraźniejszym okresie dodatkowe zagrożenie dla własnego zdrowia stanowi smog, z którym zmaga się wiele polskich miast. Drinkom z najlepszych sposobów, by zminimalizować ryzyko zetknięcia z wirusami lub złymi substancjami wprowadzonymi w powietrzu, jest noszenie maseczek ochronnych.

Czym jest smog?

Smog to zjawisko atmosferyczne liczące na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących wynikiem szkodliwej działalności człowieka). Stąd jeszcze jego firma, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog jest dużo zły wpływ na własne zdrowie, dodaje się do bycia wielu chorób, przede każdym schorzeń układu oddechowego, krążenia oraz nerwowego.
Jak zachowywać się przed smogiem?

Najskuteczniejszym sposobem, by ochronić się przed smogiem jest niewychodzenie z domu. W wypadku większości z nas jest to ale po prostu nie możliwe. W dni, w których poziom smogu wzrasta pomocna będzie maseczka antysmogowa. Maski zbudowane są w taki system, by filtrować powietrze, a wraz usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu mina sprawdzi się także w trakcie spokojnych spacerów, jak i robienia sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią oraz zimą?

Jesienią oraz zimą nasza odporność znacznie spada, natomiast w powietrzu mnożą się liczne wirusy. To tak zatem w obecnym sezonie najczęściej zapadamy na chorobę, przeziębienie, a i inne infekcje górnego układu oddechowego. Wady te przenoszą się drogą kropelkową, dlatego bardzo chętnie możemy zarazić się nimi w sztuki, autobusie, kinie, a nawet w trakcie zakupów w hipermarkecie. W ostatnich miesiącach usłyszeliśmy te o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar wciąż żyje.
Jak zachowywać się przed wirusami?

Sposobów na obronę przed wirusami jest kilka. Najważniejsze jest uważanie higieny osobistej – przede każdym częste i dokładne mycie rąk. Jeśli sam z domowników jest chory istotne jest jeszcze regularne oczekiwanie i sprzątanie mieszkania. Warto i stosować maseczki ochronne. W wypadku zwykłych wirusów najczęściej używamy z maseczek chirurgicznych, które potrafią stanowić aktywne pod warunkiem, że niejednokrotnie je zmieniamy. W kolejnym przypadku stają się jedynie miejscem dla wirusów oraz bakterii, które wciąż wdychamy. Lepszą wartę więcej w współczesnym wypadku da nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, służy ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments