Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy – Softshell to rodzaj tkaniny, który zaprezentował się kamieniem milowym w rozwoju nowoczesnej odzieży outdoorowej. Jeżeli jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to silna czy damska kurtka softshellowa powinna koniecznie trafić do waszych szaf.

Softshell ma najodpowiedniejsze zalety hardshsella w skórze oddychającego polaru i pomocy przed wiatrem. Z przodzie kurtki tego rodzaju nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły więc przed deszczem, jednak jeszcze wyższe wymagania mężczyzn oraz rozwój technologii przyczyniły się też do powstania softshelli z membranami. Można je dzisiaj bez najmniejszego problemu zdobyć w magazynach turystycznych.
W głowy z softshellem

Największą różnicą pomiędzy kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, która w wersji „hard” jest przeważnie gładka i błyszcząca, natomiast w wersji „soft” znacznie dużo podobna do bluzy o bardzo ciasnym splocie. Ta trudna różnica sprawia, że kurtka softshellowa przedstawia się świetnym lekarstwem dla ludzi, którzy kierują w obfitości i poszukują odzieży turystycznej.

Tak naprawdę hardshell winien stanowić brany przez nas tylko, gdy pogoda stanowi dużo niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa także przez to wspinaczka może pokazać się dużym wyzwaniem dla swego organizmu. W wszystkim kolejnym wypadku możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i naprawdę sprawi to niewiele pożytek niż tradycyjny polar.
W czym softshell jest silniejszy?

Kurtki softshellowe w zestawieniu do następnych kurtek trekkingowych są bardziej silne na wiatr i wodę i znacznie łatwiej oddychają. Są bezpieczne, nie blokują ruchów ciała, dlatego również ważna w nich z powodzenie uprawiać sporty na ostatnim powietrzu, w tym wspinać się na górskie szczyty. Nie bez sensu kurtki softshellowe chciane są bardzo często przez zawodowych sportowców różnych dyscyplin.

Co istotne softshelle są i lżejsze od tradycyjnych kurtek izolacyjnych, szybko ważna je zdjąć i schować do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku przygotuje się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe zawsze są odporne na przenikanie wody. Możemy spokojnie doświadczyć w nich 20-30 chwili na dosyć dużym deszczu, zanim poczujemy, że zaczyna nam być mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która zapewnia dodatkowe ciepło. Są one doskonałe, jeżeli planujecie być coś łatwego do noszenia na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej skutecznych planów również nie potrzebujecie, gdyby stanowiła ona aż tak bogata, to wówczas model bez podszewki pokaże się z pewnością bardziej poważni.

Kurtki typu softshell są na ogół krótkie i winnym stanowić noszone dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że jeszcze będzie mogli prowadzić pełne ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie pomaga w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy styl i rodzaj sprawiają, że są one ulubionym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie wszystkie kurtki typu softshell są urządzone w kaptur. Jeśli samym zadaniem twojej kurtki softshell traktuje być pełnienie ról warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może pokazać się lepszym wyjściem. Jeżeli jednak chcecie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur pokaże się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych ma te mnóstwo kieszeni. Kieszenie powiększają się do noszenia małych problemów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze a zagraniczne potrzebne rzeczy. Nie musimy w tym fakcie używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments