Windows 10: Tworzenie woluminu łączonego (ang. spanned volume).

Share this post

Wolumin łączony (ang. spanned volume)

Istotą woluminów łączonych jest połączenie nieprzydzielonego miejsca, znajdującego się na jednym lub więcej fizycznych dyskach, w jeden logiczny spójny wolumin. Jest on widoczny dla użytkowników i aplikacji, jako pojedynczy dysk. Umożliwia on efektywniejsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni dyskowej, gdyż pliki są zapisywane w kolejnych segmentach woluminu. Zgrupowanie miejsca z kilku dysków w wolumin łączony umożliwia zwolnienie liter dysków oraz utworzenie dużego woluminu w systemie plików. Zwiększanie rozmiaru (rozszerzanie) woluminu jest dostępne w każdej chwili o rozmiar nieprzydzielonego miejsca na wszystkich dyskach. Należy podkreślić, iż usunięcie dowolnej części rozszerzonego woluminu powoduje usunięcie go w całości oraz w konsekwencji utratę zapisanych na nim danych.

Jeśli jesteś użytkownikiem legalnego systemu Windows 7 lub Windows 8.1, to właśnie TERAZ masz niepowtarzalną okazję dokonać SKOKU na WINDOWS 10!

Bezpłatna aktualizacja będzie obowiązywać tylko przez rok, a więc do 29 lipca 2016 r. Po upływie tego okresu, każdy kto przegapi tę możliwość a chciałby przesiąść się na Windows 10, poniesie koszty licencji nowego systemu.

Zatem rozpoczynamy naszą akcję „Nakręć się na Windows 10”, której celem jest przybliżenie Wam 10 oraz pokazanie w formie instruktażowych filmików jak prosta jest jej obsługa.

Utwór: Drop Zone, Artysty: BS

Nakręć się na Windows 10
Więcej o akcji na Naszym facebookowym wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/1652549315029306/
oraz na stronie internetowej http://www.soisk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podobne wpisy

Odinstalowanie zbiorczej aktualizacji KB4482887 kompilacja 17763.348 w systemie Windows 10.

Instalacja zbiorczej aktualizacji KB4482887 kompilacja 17763.348 w systemie Windows 10 w wersji 1809

Windows 10: Ustawienie użycia miejsca na dysku potrzebnego na przechowywanie punktów przywracania.

Windows 10: Włączenie przy użyciu edytora rejestru opcji „Zezwalaj na połączenia pomocy zdalnej”.